Lupus - projekty 3D dla Floty Sith

Miejsce na fanfiki, cosplay, modele i inną twórczość inspirowaną Gwiezdnymi wojnami.
Awatar użytkownika
Lupus
Lord

Re: Lupus - projekty 3D dla Floty Sith

Post autor: Lupus » 12 lut 2018, 20:24

Avaccus pisze:
Lupus pisze:Założyłem bloga
Na blogspocie... dude... trochę szacunku do samego siebie ;)
Co według Ciebie jest nie tak? Na moje skromne potrzeby wystarczają takie możliwości.
Lupus, Lord of Wrath and Chancellor of the Brotherhood of the Sith
"Even the truth has its uses." - Darth Krayt

Awatar użytkownika
Avaccus
Lord

Post autor: Avaccus » 12 lut 2018, 21:40

Lupus pisze:Co według Ciebie jest nie tak? Na moje skromne potrzeby wystarczają takie możliwości.
Estetyka do bani. Bardziej sugerował bym tumblr - bo tam funkcjonują darmowe szablony, które pomagają sensowniej content ustawić.
Darth Avaccus, Dark Lord of the Brotherhood of the Sith
"Miecz to broń kobiet. Spraw sobie topór."

Awatar użytkownika
Lupus
Lord

Post autor: Lupus » 12 lut 2018, 21:45

O tym serwisie też myślałem, aczkolwiek to bardziej anglojęzyczny content. Na szczęście to nie jest dla mnie problem. Do przemyślenia :)

Awatar użytkownika
Avaccus
Lord

Post autor: Avaccus » 12 lut 2018, 22:24

Albo ci postawię wp na domenie lupus.sith.pl ;)
Darth Avaccus, Dark Lord of the Brotherhood of the Sith
"Miecz to broń kobiet. Spraw sobie topór."

Awatar użytkownika
Alkern
Dark Lord

Post autor: Alkern » 13 lut 2018, 12:18

Lord Avaccus pisze:Albo ci postawię wp na domenie lupus.sith.pl ;)
O, to, to, to! 8-)
Darth Alkern, Lord of Rage from the Brotherhood of the Sith
"Only through hard work of others can we attain our dreams."

Awatar użytkownika
Lupus
Lord

Post autor: Lupus » 13 lut 2018, 23:24

Falstart z blogiem. Dałem się przekonać Avaccusowi i teraz adres mojego bloga to http://dassaidanshipyards.sith.pl/ :)

Awatar użytkownika
Zia
Adept
Kontakt:

Post autor: Zia » 14 lut 2018, 11:12

Damast świetny, choć zawsze byłem fanem drapieżnych konstrukcji jak klasa Akira. Ale starszy design oddaje fajnie "czasy, gdy jeszcze byliśmy odkrywcami"
R'co Zia, Knight and Grand Admiral from the Brotherhood of the Sith
Jesteś tylko tak dobry, jak twoja ostatnia walka

Awatar użytkownika
Blain Avol

Post autor: Blain Avol » 14 lut 2018, 12:43

Lupus pisze:Falstart z blogiem. Dałem się przekonać Avaccusowi i teraz adres mojego bloga to http://dassaidanshipyards.sith.pl/ :)
Bardzo ciekawe projekty. Mi najbardziej spodobał się TIE Vornskr ;)
Ten kto błaga o litość, jest zbyt słaby, aby na nią zasługiwać

Awatar użytkownika
Lupus
Lord

Post autor: Lupus » 20 mar 2018, 21:55

Nareszcie udało mi się zrobić coś nowego. Tym razem - zabawka Inkwizycji ;)

Nazwa: Niszczyciel gwiezdny klasy Exarch
Długość: 1400 m
Załoga: 5000, szkieletowa 300
Pasażerowie: 2500 (szturmowcy), do 7000 żołnierzy Armii
Ładowność: do 14000 ton metrycznych
Zapasy: 4 lata
Hipernapęd: klasa 0,8, zapasowy klasy 6
Prędkość maksymalna w atmosferze: 500 km/h

Uzbrojenie:
  • 2 ciężkie akceleratory liniowe
    12 baterii turbolaserowych
    6 baterii jonowych
    24 turbolasery
    10 dział jonowych
    40 wyrzutni pocisków
    10 emiterów promienia ściągającego
    20 działek obrony punktowej
Przenoszone pojazdy:
  • 48 TIE Razor
    24 myśliwce Vornskr
    12 TIE Crusher
    12 kanonierek
    24 bombowce
    16 desantowców
    8 promów

Jedyny w swoim rodzaju niszczyciel gwiezdny, skonstruowany jako okręt Inkwizycji. Powstał na bazie technologii rozwiniętych na potrzeby niszczycieli klasy Revenant, jednak jeszcze bardziej rozwiniętych i zoptymalizowanych. Koszt jednostkowy niszczyciela okazał się jednak tak wielki, że pion rozwojowy Floty ze zgrozą odrzucił projekt. Nie przeszkodziło to jednak Sithom - powracający do Bractwa Mistrz Lupus w imieniu Inkwizycji zamówił prototyp w stoczniach rozsianych po całym Imperium i uczynił z jednostki mobilne centrum dowodzenia Łowców, zbrojnego ramienia Inkwizytorów.

Podstawowym założeniem okrętu jest bycie mobilną bazą operacyjną. W tym celu na pokładzie został zainstalowany najnowocześniejszy hipernapęd, jaki kiedykolwiek został zbudowany na Dassaidzie: pozwala na osiągnięcie równoważnika klasy 0,8. Exarch posiada niekonwencjonalny dla Gwiezdnych Niszczycieli pokład startowy: zamiast posiadania dużej zatoki umieszczonej na brzuchu okrętu, hangary zostały umieszczone na dziobie. W połączeniu z dodatkowymi hangarami z boków okrętu, niszczyciel jest w stanie wypuścić myśliwce o wiele szybciej niż stare imperialne konstrukcje. Rozwiązanie to w przyszłości zostanie wykorzystane na niszczycielach klasy Resurgent Najwyższego Porządku.

Exarch jest uzbrojony w dość klasyczny zestaw baterii turbolaserowych i jonowych, do tego wszystkie newralgiczne punkty okrętu wyposażone są w przeciwlotnicze działka laserowe, które mogą służyć dodatkowo do obrony punktowej. Podobnie jak w swoim nieco starszym bracie Revenancie mostek jest umieszczony głęboko wewnątrz kadłuba, wieża zaś zawiera głównie kwatery. W dobie dość przewidywalnych działań wojennych konstruktorzy okrętu postanowili sięgnąć do starych i zapomnianych projektów. Exarch jest wyposażony w dwa akceleratory liniowe - broń oparta na starożytnym już pomyśle sprzed wynalezienia technologii blasterowej. Działa te wystrzeliwują metalowe pociski, rozpędzane do ogromnych prędkości za pomocą pól magnetycznych. Połączenie tej idei z dzisiejszymi możliwościami zasilania i celowania daje możliwości potężniejsze od ostrzału turbolaserowego - podstawową różnicą jest ogromny zasięg, będący nawet dziesięciokrotnie większy niż w klasycznych turbolaserach. Pocisk jest również zatrzymywany przez tarcze cząsteczkowe, nie energetyczne, zaś po przebiciu się przez nie jest w stanie spowodować ogromne zniszczenia na ostrzeliwanym okręcie. Wadą takich dział jest długi czas chłodzenia i przeładowania.

Jako że Łowcy Inkwizycji działają w głębokim ukryciu, niszczyciel jest wyposażony w liczne nowinki techniczne mające pomóc ukryć go przed przeciwnikami Bractwa. Płyty pancerza Exarcha zostały pokryte warstwą eksperymentalnego stopu nykkaltu i doonium o głębokiej, ciemnoszarej barwie - na pokryciu takim następuje mocne rozproszenie sygnałów sensorów, co w połączeniu z zagłuszarkami sygnałów i tłumikami elektromagnetycznymi zapewnia niszczycielowi niewykrywalność. Okręt jest również wyposażony w stałe łącze do HoloNetu.

Na pokładzie okrętu poza licznymi myśliwcami i kontyngentem żołnierzy Armii mieszczą się trzy pokłady przeznaczone na cele więzienne i sale tortur, w których przetrzymywani i przesłuchiwani są wrogowie Inkwizycji.
Załączniki
exu duzy.jpg
exu3.png
exu4.jpg
exu4.png

Awatar użytkownika
Arakh
Apprentice

Post autor: Arakh » 20 mar 2018, 23:40

Super to wygląda! Dobra robota! :D
Arakh, Apprentice from the Brotherhood of the Sith
I contribute to the cause in my own way. Finding the source of the so-called Force talents will be the key to negating them — or replicating them - Antos Wyrick, Dr Demagol

ODPOWIEDZ