Cosplay Brotherhood of the Sith

Miejsce na fanfiki, cosplay, modele i inną twórczość inspirowaną Gwiezdnymi wojnami.
Awatar użytkownika
Blain Avol

Re: Cosplay Brotherhood of the Sith

Post autor: Blain Avol » 28 kwie 2018, 09:41

Ja niestety nie dostanę tak szybko cosplay'u... Miałam dostać przed czwartym majem i w razie wyjazdu być w nim w Warszawie, ale jednak muszę sobie poradzić bez niego. :(
Ten kto błaga o litość, jest zbyt słaby, aby na nią zasługiwać

Awatar użytkownika
Nazaara
Stalker

Post autor: Nazaara » 28 kwie 2018, 11:24

Szkoda.
A jakieś informację co to miałoby być?
Nazaara, Stalker from the Brotherhood of the Sith
"Do not care what other's think. Do what you must."

Awatar użytkownika
Zia
Knight
Kontakt:

Post autor: Zia » 28 kwie 2018, 14:02

Szkoda. Krawiec nawalił ?
R'co Zia, Knight and Grand Admiral from the Brotherhood of the Sith
Jesteś tylko tak dobry, jak twoja ostatnia walka

Awatar użytkownika
Blain Avol

Post autor: Blain Avol » 28 kwie 2018, 17:33

Miałam dostać cosplay Darth Maladi albo Saarai, ale jak chcieliśmy iść do krawcowej, okazało się, że nie zdąży :(

Awatar użytkownika
Zia
Knight
Kontakt:

Post autor: Zia » 29 kwie 2018, 16:01

Jest takie powiedzenie, jeśli coś ma być zrobione na pewno, to ... ;)
R'co Zia, Knight and Grand Admiral from the Brotherhood of the Sith
Jesteś tylko tak dobry, jak twoja ostatnia walka

Awatar użytkownika
Nazaara
Stalker

Post autor: Nazaara » 29 kwie 2018, 22:21

Inaczej

Jeśli coś się może zepsuć, to się zepsuje. XD
Nazaara, Stalker from the Brotherhood of the Sith
"Do not care what other's think. Do what you must."

Awatar użytkownika
Blain Avol

Post autor: Blain Avol » 02 maja 2018, 16:18

Ale dla mnie jest najważniejsze, że tam będę i znowu pozwiedziam trochę Warszawy :)

Awatar użytkownika
Hellcube

Post autor: Hellcube » 22 maja 2018, 11:20

Witam
Moja córka wciągnęła mnie w cosplay SW. Dostała od mamy oryginalny strój Lei i za ciosem odwiedzając 2 pierwsze ComicCony w Nadarzynie stwierdziliśmy że musimy się przebrać (by nie odstawać), a że jedyna słuszna strona mocy do której mnie ciągnie to oczywiście ciemna strona to postanowiłem zrobić strój Sitha. Moja postać jeszcze nie jest pewna. Najbardziej pasuje mi Darth Bane. Po pierwszym występie na ComicConie gdzie moja córka zrobiła furorę. Postanowiłem dalej pracować nad strojami. Dla córki właśnie pracuje nad repliką blastera, dla siebie robię holocron (w środku raspberry pi zero+głośnik+amazon alexa/Google home w planach ew. głosnik BT i zegarek smartwatch też zda egzamin). Chciałbym jeszcze zrobić maskę co stanowi dla mnie największe wyzwanie. Wygląd? czy iść w Darth Bane'a, czy coś bardziej autorskiego? Jaką techniką? druk 3D czy gąbka? dodatkowo przyda się porządny pas, w tym przypadku pewnie poszukam jakiegoś kaletnika/rymarza może macie kogo polecić?
Załączniki
cosplay8.jpg
cosplay7.jpg
cosplay6.jpg
cosplay5.jpg
cosplay4.jpg
cosplay3.jpg
cosplay2.jpg
cosplay1.jpg

Awatar użytkownika
Alkern
Dark Lord

Post autor: Alkern » 22 maja 2018, 13:52

Hellcube pisze:
22 maja 2018, 11:20
(...) postanowiłem zrobić strój Sitha. Moja postać jeszcze nie jest pewna. Najbardziej pasuje mi Darth Bane. (...) czy iść w Darth Bane'a, czy coś bardziej autorskiego?
Po pierwsze gratuluję żony i córki! ;)

A po drugie, w kwestii stroju... jeśli chodzi o wersję autorską, to pole do popisu masz ogromne i inspiracji w internecie multum. Ale prawda jest taka, że poza strojami Sithów z filmów inne na dobrą sprawę nie są rozpoznawalne bez czerwonego miecza świetlnego. ;)

Jeśli chcesz jednak konkretnie Dartha Bane'a i chcesz być możliwie najbliższy pierwowzoru, to osobiście widzę dwie opcje - albo ten mroczny łysol z komiksu (jeśli jesteś z Warszawy, to mógłbym Ci pożyczyć), tudzież okładek książek... albo ambitniej - Darth Bane w orbaliskach.

Niestety osobiście nie doradzę w kwestiach technologicznych, ale mamy tu kilka osób bawiących się drukiem 3D lub cosplay'em. Ja mogę pomóc w kwestii źródeł jeśli będą potrzebne :)
Darth Alkern, Dark Lord of the Brotherhood of the Sith
"Only through hard work of others can we attain our dreams."

Awatar użytkownika
Hellcube

Post autor: Hellcube » 22 maja 2018, 15:27

Lordzie Alkern oczywiście mój miecz jest czerwony. Niestety na zdjęciach jest wyłączony bo nie pomyślałem by go jednak wyłączyć i po godzinie na ComicConie się rozładował. Następnym razem zapewne zabiorę ze sobą powerbank ;p. Jeżeli chodzi o strój to maskę chciałbym zrobić jak na rysunku znalezionym w otchłaniach internetu. Czyli rodzaj hełmu, twarz przypudrować i oczka czarną obwolutą potraktować ze szkłami kontaktowymi. Zobaczymy co się uda. Tak czy inaczej taka forma spędzania czasu z córką bardzo przypadła nam do gustu, więc na pewno będę to dalej kontynuował. Zdradzę jeszcze że udało mi się ściągnąć z WB Disney'oski Blaster Ley'i który własnie obrabiam papierami ściernymi i będę pewnie malować w weekend.
Załączniki
blaster.jpg
Bane conceptart.jpg

ODPOWIEDZ