W.I.P Holocron

Miejsce na fanfiki, cosplay, modele i inną twórczość inspirowaną Gwiezdnymi wojnami.
Awatar użytkownika
Hellcube

W.I.P Holocron

Post autor: Hellcube » 22 maja 2018, 11:31

Pracuje nad Holocronem.
Prócz wyglądu mam w planach zasilić go elektroniką. Dodam w środku zasilanie+raspberry pi zero+głośnik+mikrofon+Amazon Alexa ew. Google Home. Tutaj postaram się dać szczegóły i postęp w pracach.
Załączniki
holocron2.jpg
holocron1.jpg

Awatar użytkownika
Nazaara
Stalker

Re: W.I.P Holocron

Post autor: Nazaara » 22 maja 2018, 12:51

Wygląda świetnie, a i pomysł z wsadzeniem Alxey jest po prostu doskonały.
Już widzę to https://www.youtube.com/watch?v=59-oYSzold0 wydobywające się z holocronu. :)

Czekam z niecierpliwością na update.
Nazaara, Stalker from the Brotherhood of the Sith
"Do not care what other's think. Do what you must."

Awatar użytkownika
Kas'sil'arani
Lady Honorowa

Post autor: Kas'sil'arani » 22 maja 2018, 13:59

Hellcube pisze:
22 maja 2018, 11:31
Pracuję nad Holocronem
Cudny!
Pozwól, że zapytam: z czego zrobiony, skąd masz części, czy włącznik elektroniki będzie na zewnątrz czy będziesz musiał zdjąć piramidkę, żeby go wyłączyć?
Kas'sil'arani, Lady of Darkness

Awatar użytkownika
Hellcube

Post autor: Hellcube » 22 maja 2018, 14:59

Obudowa wycinana laserem przez kolegę. Jeszcze została mi kwestia wycinania w plexie z grawerunkiem (jestem na etapie szukania wykonawcy, bo kolega nie ma do plexy sprzętu). Pliki własnego autorstwa. Złącze zasilania (USB) oraz przycisk zasilania i sterujący mam w planie wyprowadzić od spodu (by całością sterować tak by nikt nie widział). Generalnie plan jest by wsadzić do środka płytkę Raspberry pi zero która jest małym komputerem, do tego głośnik oraz mikrofon no i zasilanie na bateryjkę by całość nie wymagała stałego podłączenia do źródła zasilania. Programowo chce wydawać komendy poprzez przycisk pod spodem nie chce głosowo mówić "Alexa" albo "Google" bo straci to na uroku. Jeżeli całość będzie zbyt energochłonna to drugi plan jest by wsadzić sam głośnik z mikrofonem BT (taki zestaw słuchawkowy do telefonu tylko oddzielny głośnik by miał większą moc) spięty z telefonem który będzie przetwarzać komendy głosowe. To jest wersja prostsza, ale wymaga dodatkowo telefonu co mi się trochę nie podoba. Z drugiej strony takie rozwiązanie jest na pewno bardziej nie zawodne bo telefon odwali ciężką pracę przetwarzania zapytań głosowych odbieranie-wysyłanie po netcie-wysyłanie komunikatu zwrotnego do głośnika BT.
Załączniki
plexi.JPG

Awatar użytkownika
Avaccus
Lord

Post autor: Avaccus » 22 maja 2018, 15:07

Mnie to zastanawia tylko jedna rzecz... czemu Pan @Hellcube nie aplikuje do bycie członkiem BotS? :twisted:
Avaccus, Lord of Chaos, Chancellor of the Brotherhood of the Sith
"Miecz to broń kobiet. Spraw sobie topór."

Awatar użytkownika
Kas'sil'arani
Lady Honorowa

Post autor: Kas'sil'arani » 22 maja 2018, 15:15

No, holo jest mega, wyobrażam sobie jaki fajny będzie skończony :) Zazdraszczam części :P W wolnej chwili muszę popracować nad swoim, generalnie zmienić mu podstawę i źródło światła (mój jest z pleksi), ale to melodia przyszłości. Na razie nie mam ani pomysłu na świecidełko ani umiejek z podłączaniem.
Kas'sil'arani, Lady of Darkness

Awatar użytkownika
Hellcube

Post autor: Hellcube » 22 maja 2018, 15:54

Lordzie Avaccus na pewno do tego dojdzie. Dzisiaj dopiero dowiedziałem się dzięki @Mercer o Waszym istnieniu. Powoli nadrobię pokaźna lekturę na forum/stronie i gwarantuje że przystąpię do sprawdzianu czy jestem godzien zasilić Wasze szeregi. Lady Kas'sil'arani z przyjemnością udostępnię pliki. Siatki obudowy dostałem wycięte 4 sztuki. Myślę że wystarczy mi tylko jedna, więc resztą która mi zostanie chętnie się podzielę jak skończę projekt. Na razie siatka jest jedynie pozaginana. Muszę jeszcze całość złożyć i obrobić (szlifowanie, wypełniacz, malowanie). Nie wiem w rezultacie jak to wyjdzie, ale postęp na pewno pokaże.

Awatar użytkownika
Lupus
Lord

Post autor: Lupus » 22 maja 2018, 16:31

Klasa sama w sobie :) zapraszamy serdecznie z takim talentem do projektowania rekwizytów.
Lupus, Lord of Wrath and Grand Inquisitor from the Brotherhood of the Sith
"Even the truth has its uses." - Darth Krayt

Awatar użytkownika
Nazaara
Stalker

Post autor: Nazaara » 22 maja 2018, 16:33

Co do wywoływania Alexy za pomocą "Alexa" to istnieje sposób, żeby alexa reagowała na inne słowa. Mogło by być np. "Mistrzyni" jakby to był holcron jakieś dawnej Lady czy cuś .

EDIT: Ale to może być ciężkie do zrobienie, gdzieś kiedy czytałem, że komuś się udało. Trzeba się zagłębić w temat. Albo może to być holocron Darth Alexy :twisted:
Nazaara, Stalker from the Brotherhood of the Sith
"Do not care what other's think. Do what you must."

Awatar użytkownika
Zuni
Kontakt:

Post autor: Zuni » 23 maja 2018, 09:11

Czekam z niecierpliwością na końcowy efekt prac. Już wciska w fotel. D:
Zuni Horrendus, Adept from the Brotherhood of the Sith
You can promise power—but I will never be a slave again. And you cannot defy me forever.
-Darth Nox

ODPOWIEDZ