The Force Awekens [ZE SPOILERAMI]

Awatar użytkownika
Alkern
Dark Lord

Re: The Force Awekens [ZE SPOILERAMI]

Post autor: Alkern » 22 gru 2015, 15:09

Lord Avaccus podsumował świetnie praktycznie wszystko to, co ja chciałem powiedzieć! Odniosę się do kilku punktów, które rozwinę, lub skomentuję bo się nie zgadzam:

REY skradła film, jest jego najfajniejszym bohaterem. A co do konkretów - pewne fragmenty wizji sugerują, że może ona być córką Luke'a, albo przynajmniej jego uczennicą - jak ktoś będzie szedł jeszcze raz w najbliższym czasie do kina, to niech się dokładnie wsłucha w to, co tam jest w tle mówione, a po drugie co jest w napisach - byłem dwa razy i nie zwróciłem uwagi.

KYLO ma szansę być świetną postacią, z głębokim backgroundem. Ale tylko jeśli nie będą ciągnąć jego bycia emo, tylko po zabiciu ojca i otrzymanemu łomotowi skończy szkolenie i zmężnieje. Wtedy może być na prawdę badass! Jedna poprawka względem słów Lorda Avaccusa - aktor grający Kylo Rena stwierdził, że jego bohater ma coś koło 29 lat, najprawdopodobniej poczęty został tuż po Endorze...

HAN - to było do przewidzenia, że Ford zagra tylko w jednej części. Ten facet bierze pewnie największy procent budrzetu przeznaczonego na honoraria dla aktorów. Poza tym wielokrotnie wcześniej słyszałęm jak w wywiadach go pytali o Gwiezdne wojny i nie wypowiadał się jakoś specjalnie entuzjastycznie. Oczywiście zmieniło się to gdy ruszyła machina reklamowa VII epizodu. ;)

KYLO i HUX - tych dwóch panów da się podsumować jednym słowem: niekompetencja. Ciekawe jest to jak się do siebie odnoszą - widać że Kylo Ren jest nieco wyżej w hierarchii niż Hux, ale mimo to ten drugi potrafi się odgryźć, a przed wspólnym przełożonym wprost nakablować. Tylko przez to że walczą między sobą traci cała organizacja... jak dzieci - postawić jednego z drugim do kąta na godzinę, to może by się opamiętali. :P

OGÓLNIE to czekam na więcej. Mało miałem tego, co osobiście w Gwiezdnych wojnach kocham najbardziej, czyli backgroudu. Ale wierzę, że książki i komiksy szybko wypełnią tę lukę i za dwa lata będziemy więcej wiedzieć - na przykład o tym jak Ben "Kylo Ren" Solo wyciął uczniów Luke'a w pień, albo jak dokładnie wygląda rozkład sił w Galaktyce, albo co to są Rycerze Ren, skąd się wzięli, etc. Czekam niecierpliwie.
Darth Alkern, Dark Lord of the Brotherhood of the Sith
"Only through hard work of others can we attain our dreams."

Awatar użytkownika
Avaccus
Lord

Post autor: Avaccus » 22 gru 2015, 15:22

Alkern pisze: Jedna poprawka względem słów Lorda Avaccusa - aktor grający Kylo Rena stwierdził, że jego bohater ma coś koło 29 lat, najprawdopodobniej poczęty został tuż po Endorze...
Ale mentalnie to gówniarz i rozwydrzony nastolatek. O to mi chodziło, a nie o metryczkę ;)
Avaccus, Lord of Chaos, Chancellor of the Brotherhood of the Sith
"Miecz to broń kobiet. Spraw sobie topór."

Awatar użytkownika
Lupus
Lord

Post autor: Lupus » 22 gru 2015, 15:44

Zgadzam się tutaj z Lordami (w sumie od momentu wyjścia z kina), że postać jest interesująca i ciekawsza niż kolejny od razu potężny i tak samo bezbarwny villain. Do dotychczasowych filmowych czarnych charakterów potrzebne było późniejsze wsparcie EU by miały one jakąś głębię (Maul, Dooku...), tymczasem w przypadku Kyla dostajemy to już w filmie, czyli powinno być jeszcze ciekawiej. Mnóstwo miejsca na rozwój i dojrzewanie postaci, które będę śledził z o wiele większą uwagą niż np. podróż Rey, która mimo całego swojego uroku i kradzieży mego serca nie unika ocierania się o marysuizm. To prawda, że aktor jest dobrany idealnie: ludzie z jękiem chcą widzieć drugiego Vadera, natomiast kompletnie umyka im fakt że ta postać miała taka być i Driver nadaje się doskonale na kogoś chowającego kompleksy i niezbyt pasującą na mistrza zła aparycję pod zmieniającą głos maską. Jak już komukolwiek wypominać niekompetencję to zdecydowanie Huxowi, nie podobała mi się jego makabrycznie stereotypowa rola kosmicznego Hitlera i fakt, że to pod jego dowództwem jeden TIE z rebeliantem i dezerterem na pokładzie skasował im wszystkie turbolasery, co jest żenujące...
Lupus, Lord of Wrath and Grand Inquisitor from the Brotherhood of the Sith
"Even the truth has its uses." - Darth Krayt

Awatar użytkownika
Mercer
Executor

Post autor: Mercer » 22 gru 2015, 16:05

To czego jednak nie można NP odmówić, to logika wstecznych działek w TIE'ach. Pomysł bardzo dobry
Mercer Ethirian, Executor and Lore Master from the Brotherhood of the Sith
The darkness has eyes and ears. And, sometimes, lightsabers.

Awatar użytkownika
Lupus
Lord

Post autor: Lupus » 22 gru 2015, 16:17

Ta, pakowanie dwóch cennych pilotów do jednej maleńkiej kopułki bez skafandrów próżniowych. Rewelacyjny pomysł po prostu.

Awatar użytkownika
Gorthuar
Lord

Post autor: Gorthuar » 22 gru 2015, 16:20

Lupus pisze:cennych pilotów
A cóż to za oksymoron?
Lupus pisze:bez skafandrów próżniowych
Piloci Imperium Galaktycznego nosili skafandry próżniowe (musieli! ówczesne TIE nie miały autonomicznego systemu podtrzymywania życia). Czy mamy jakieś informacje sugerujące, że inaczej jest w przypadku pilotów Najwyższego Porządku? Poza, oczywiście, faktem, że ich TIE podtrzymywanie życia najwyraźniej oferują.

Gorthuar Ventress, Lord of Vengeance and Loremaster from the Brotherhood of the Sith
"I shall not be denied!" - Marka Ragnos

Awatar użytkownika
Lupus
Lord

Post autor: Lupus » 22 gru 2015, 16:26

Gorthuar pisze:
Lupus pisze:cennych pilotów
A cóż to za oksymoron?
Wrzucam znaleziony na reddicie skan z nowych Niesamowitych Przekrojów. Strona druga całkiem dobrze informuje że piloci stali się cenni.
http://i.imgur.com/1ZeqhSl.jpg

Awatar użytkownika
Mercer
Executor

Post autor: Mercer » 22 gru 2015, 16:28

Mistrzu Lupusie, nie mówię o idei dwóch osób w myśliwcu, ale o samej idei tych działek. Rebelia tak modyfikowała A-wingi.
Mercer Ethirian, Executor and Lore Master from the Brotherhood of the Sith
The darkness has eyes and ears. And, sometimes, lightsabers.

Awatar użytkownika
Lupus
Lord

Post autor: Lupus » 22 gru 2015, 16:36

Nie wszystkie, ale to prawda i masz plusika od Floty za spostrzeżenie :)

Awatar użytkownika
Ahriman'sabaoth
Lord Honorowy

Post autor: Ahriman'sabaoth » 23 gru 2015, 08:18

Mnie zawsze zastanawiało, czemu toto nie lata bezzałogowo?
Jestem, który jestem.

ODPOWIEDZ