The Force Awekens [ZE SPOILERAMI]

Awatar użytkownika
Mercer
Executor

Re: The Force Awekens [ZE SPOILERAMI]

Post autor: Mercer » 23 gru 2015, 13:00

Lordzie, wydaje mi się, że nie chciano ponawiać błędów Federacji Handlowej. W tym momencie zniszczenie statku dowodzenia wyłączało armię, a autonomiczne jednostki były po prostu za drogie. Pomijam tutaj intuicję i szczęście pilota - coś czego komputery nie mają.
Mercer Ethirian, Executor and Lore Master from the Brotherhood of the Sith
The darkness has eyes and ears. And, sometimes, lightsabers.

Awatar użytkownika
Avaccus
Lord

Post autor: Avaccus » 23 gru 2015, 13:09

Mercer pisze:szczęście pilota
:shock:
Avaccus, Lord of Chaos, Chancellor of the Brotherhood of the Sith
"Miecz to broń kobiet. Spraw sobie topór."

Awatar użytkownika
Gorthuar
Lord

Post autor: Gorthuar » 23 gru 2015, 13:43

Avaccus pisze:
:shock:
Wszystkie istoty żywe w SW mają choćby minimalny kontakt z Mocą...

Gorthuar Ventress, Lord of Vengeance and Loremaster from the Brotherhood of the Sith

Awatar użytkownika
Alkern
Dark Lord

Post autor: Alkern » 23 gru 2015, 13:45

"In my experience, there is no such thing as luck." - Obi-Wan Kenobi :D
Darth Alkern, Dark Lord of the Brotherhood of the Sith
"Only through hard work of others can we attain our dreams."

Awatar użytkownika
Mercer
Executor

Post autor: Mercer » 23 gru 2015, 13:55

Lordowie, ośmieliłem się użyć słowa, które zrozumie każdy a nie tylko my, mający świadomy kontakt z Mocą.
Lordzie Alkernie, z całym szacunkiem, nie przekonają mnie słowa zaślepionego własną iluzoryczną potęgą Jedi.
Mercer Ethirian, Executor and Lore Master from the Brotherhood of the Sith
The darkness has eyes and ears. And, sometimes, lightsabers.

Awatar użytkownika
Lupus
Lord

Post autor: Lupus » 23 gru 2015, 14:11

Poszedłem na TFA drugi raz i trochę mi ułożył się ten film. Nie jest już tak źle, jak człowiek doda sobie trochę czasu między scenami, dopowie sobie kilka rzeczy, wtedy to nabiera sensu (w większości przypadków). Wtedy nawet wejście Hana nie jest już tak absurdalne jak wcześniej, powinni tylko dodać jakąś sekwencję skoku w nadprzestrzeń jak uciekają znad Jakku. Przy okazji stwierdzam, że na odbiór filmu ogromny wpływ miała atmosfera - brak widowni bijącej brawo jak wchodzili starzy bohaterowie i beczącej z żartów reżysera zmienia odbiór filmu i zaskakująco robi się z tego mniejszy nostalgiafest. Scena spotkania Hana i Lei wciąż słaba jak dach hali w Katowicach.

Kylo po drugim widzeniu jest jeszcze większą pipką... momentami aż boli na niego patrzeć. Aktor idealny do takiej roli :D To jest poezja, jakie ta postać ma kompleksy.
Przy okazji zwróciłem dużą uwagę na pojedynek na miecze i chcę rozwiać obiegowe opinie z Internetu - w szermierce Kylo zdecydowanie gnoi oboje przeciwników. Te młynki mieczem. Zwróćcie uwagę, że przez zdecydowaną większość walki oni przed nim po prostu uciekają, jak Finn (przez przypadek chyba) go trafił, w następnej chwili traci miecz, a zyskuje wejście w śpiączkę. Z Rey w sumie to samo, dopiero na koniec walki znowu magicznie włącza jej się Moc i wygrywa, ale to tylko potwierdza jak słabo jest rozpisana postać Rey jako użytkownika Mocy. Aczkolwiek... można to też zinterpretować jak w scenie przesłuchania - ona być może czerpie siłę z wątpliwości Kyla, jako osoba o wiele bardziej zdecydowana i odważna po prostu odbiera mu jakąkolwiek pewność siebie. A wtedy pryskają koncentracja, skupienie, mhrok też jakoś umyka... Kylo najprawdopodobniej zwyczajnie w świecie się jej boi i dlatego przerżnął pojedynek. Jak dla mnie brzmi jak wytłumaczenie.
Scena z Hanem mnie zastanawia - wygląda trochę jakby Han celowo się poświęcał, widać to też w poprzednich rozmowach z Leią. Jakby chciał mieć już spokój z tym wszystkim, albo może pomógł tym synowi odnaleźć zdecydowanie? Mam nadzieję że znaczy to coś więcej niż podejście Forda do tematu.

I niestety, żadna siła w kosmosie nie będzie w stanie uratować First Order, ich niekompetencja jest momentami na poziomie przegranej z Ewokami. Jak dołożyć do tego potworne dziury w scenariuszu to bitwa o Starkillera jest bardzo, bardzo słaba. Ja rozumiem, ze w amerykańskim kinie naziści zawsze muszą przegrać, ale błagam, dlaczego tak ostentacyjnie? First Order dostaje ode mnie Złotą Malinę Galaktyki, Warlordzie Kyle wróć. Tęsknimy za tobą.
Lupus, Lord of Wrath and Grand Inquisitor from the Brotherhood of the Sith
"Even the truth has its uses." - Darth Krayt

Awatar użytkownika
Gorthuar
Lord

Post autor: Gorthuar » 23 gru 2015, 18:13

Tak na marginesie, czy ktoś się zastanawiał, co starszy człowiek dysponujący ostatnim fragmentem mapy kierującej do Luke'a, znający rodzinę Solo, robił na Jakku? Jak dla mnie mamy kolejny kawałek układanki potwierdzającej, że Rey była szkolona w Mocy i została ukryta na Jakku, również przed własną pamięcią. A wspomniany człowiek, Lor San Tekka, miał mieć ją na oku.

Gorthuar Ventress, Lord of Vengeance and Loremaster from the Brotherhood of the Sith
"I shall not be denied!" - Marka Ragnos

Awatar użytkownika
Lupus
Lord

Post autor: Lupus » 23 gru 2015, 18:18

Zgadzam się w zupełności z tą teorią. Może to jakiś krewny Baila Organy?

BTW no po prostu świetnie się ukrył ten Luke, zostawiając mapę :D
Lupus, Lord of Wrath and Grand Inquisitor from the Brotherhood of the Sith
"Even the truth has its uses." - Darth Krayt

Awatar użytkownika
Gorthuar
Lord

Post autor: Gorthuar » 23 gru 2015, 19:19

Mapa była fragmentaryczna, a większą jej część miał w pamięci R2, który pozostawał nieaktywny... aż do bazy Ruchu Oporu dotarła Rey (to chyba Lord Avaccus zwrócił na to uwagę, głowy nie dam). Która przybyła z planety, na której przechowywany był ostatni fragment mapy.

"The true power is here."

Awatar użytkownika
Avaccus
Lord

Post autor: Avaccus » 25 gru 2015, 13:43

Tak odnośnie tatusia Rey: https://youtu.be/TNXRZd5vkdo?t=20m32s posłuchać warto co mówi Kylo (ok. 20:32).
"Face me, cousin" ? Saaaay whaaat? ;)
Filmik już zniknął z oficjalnych disneyowskich stron.
Avaccus, Lord of Chaos, Chancellor of the Brotherhood of the Sith
"Miecz to broń kobiet. Spraw sobie topór."

ODPOWIEDZ