Biała Supremacja Imperium

Awatar użytkownika
Lupus
Lord

Biała Supremacja Imperium

Post autor: Lupus » 12 gru 2016, 00:02

Jak się ma nasze szerzenie dominacji białej rasy w Galaktyce?

Obrazek

Dla ludzi którym nie chce się googlować - Chris Weitz jest pracownikiem Lucasfilmu i współautorem scenariusza Rogue One. Ten tweet został skasowany kilka godzin po opublikowaniu na fali kontrowersji. Liczne źródła - https://www.google.pl/search?safe=off&b ... +supremacy.

Z ciekawości - jaka jest Wasza opinia na temat coraz głębszego liberalnego upolityczniania Gwiezdnych Wojen? Osobiście uważam, że tego typu akcje są niesamowicie żenujące i wkurwia mnie raz że dodawanie polityki do rozrywki, dwa że ludziom takim jak my (w końcu jesteśmy fanami Imperium) przyczepia się w ten sposób naprawdę ciekawe łatki.

Od razu odpowiem na argument z estetyką Najwyższego Porządku w VII - to było wewnątrz filmu. To jest zdecydowanie na zewnątrz.
Lupus, Lord of Wrath and Grand Inquisitor from the Brotherhood of the Sith
"Even the truth has its uses." - Darth Krayt

Awatar użytkownika
Ahriman'sabaoth
Lord Honorowy

Re: Biała Supremacja Imperium

Post autor: Ahriman'sabaoth » 12 gru 2016, 09:10

Lupus pisze:jaka jest Wasza opinia na temat coraz głębszego liberalnego upolityczniania Gwiezdnych Wojen?
O chłopie, naprawdę chcesz mnie wywoływać w tym temacie do tablicy? :shock: ;) :lol:
Jestem, który jestem.

Awatar użytkownika
Lupus
Lord

Post autor: Lupus » 13 gru 2016, 23:28

Czemu nie. Udziel się w czymś innym niż wyśmiewanie młodych za każdy post który napiszą ;)

Awatar użytkownika
Ahriman'sabaoth
Lord Honorowy

Post autor: Ahriman'sabaoth » 14 gru 2016, 07:37

Lupus pisze:Czemu nie. Udziel się w czymś innym niż wyśmiewanie młodych za każdy post który napiszą ;)
Po pierwsze, to zbyt trudne.
Po drugie, jestem, jak Wy to teraz nazywacie? Hejterem a nie dyskutantem.
Po trzecie, nie mam żadnego wkładu w to forum poza trolowaniem.
Po czwarte, niestety nie nadążam wyśmiewać młodych za każdy post który napiszą, nie wiem nawet, czy moja średnia to 50% :oops:
Po piąte, chyba najważniejsze, to forum nie zniesie takiego nagromadzenia rynsztokowego języka i prymitywnych porównań ;)
:lol:
Jestem, który jestem.

Awatar użytkownika
Lupus
Lord

Post autor: Lupus » 14 gru 2016, 09:38

Ahriman'sabaoth pisze:
Po pierwsze, to zbyt trudne.
Życie jest trudne.

Po drugie, jestem, jak Wy to teraz nazywacie? Hejterem a nie dyskutantem.
Tu mów za siebie akurat. Też mnie drażni zasłanianie się "hejtem" przed dyskusją i sprowadzanie wszystkiego, co komuś nie leży, do hejtowania, to jest ucieczka przed dyskusją.

Po trzecie, nie mam żadnego wkładu w to forum poza trolowaniem.
Grunt to się dobrze bawić i zaspokajać swoje potrzeby ;)
Po czwarte, niestety nie nadążam wyśmiewać młodych za każdy post który napiszą, nie wiem nawet, czy moja średnia to 50% :oops:
Trening czyni mistrza.

Po piąte, chyba najważniejsze, to forum nie zniesie takiego nagromadzenia rynsztokowego języka i prymitywnych porównań ;)
:lol:
To się będzie pan moderator tudzież pan admin martwił, to są przecież ich obowiązki.

Awatar użytkownika
Ahriman'sabaoth
Lord Honorowy

Post autor: Ahriman'sabaoth » 14 gru 2016, 10:39

Lupus pisze:Życie jest trudne.
Nie no, życie jest akurat proste - oddychasz, pijesz, jesz, wydalasz, śpisz.
Trening czyni mistrza.
Mistrzem już byłem. Teraz olewam trening ;)
To się będzie pan moderator tudzież pan admin martwił, to są przecież ich obowiązki.
Sam sobie roboty przecież nie będę dodawał :o

No ale dobra, jak już tak ciśniesz to rozwiń wątek, bo na razie nie wiem konkretnie do czego mam się odnieść? Co rozumiesz przez głębsze liberalne upolitycznienie i czym ono się przejawia? Musisz mi opisać, bo ja nie czytam ćwierkań i stron poświęconych SW :)
Jestem, który jestem.

Awatar użytkownika
Ahriman'sabaoth
Lord Honorowy

Post autor: Ahriman'sabaoth » 21 gru 2016, 11:27

No i, bo czekam?
Jestem, który jestem.

Awatar użytkownika
Lupus
Lord

Post autor: Lupus » 21 gru 2016, 18:10

Już piszę, trochę nie miałem kiedy.

Najbardziej mnie rozdrażniły chyba właśnie tweety Weitza. Gość prywatnie jest zagorzałym przeciwnikiem Trumpa i chyba takimi tekstami chciał uprowadzić poparcie fanów Star Wars dla swojej sprawy, co mu na szczęście średnio wyszło.
Co do nowych Gwiezdnych Wojen na ekranie. Fajnie że pojawia się różnorodna obsada aktorska, bo mi to nie przeszkadza. Nie ma nic złego w robieniu filmu o kimś innym niż o białych mężczyznach. Tylko wierzę w taką zasadę: albo różnorodni są wszyscy, albo nikt. Tego warunku zdecydowanie nie spełniają zarówno VII jak i Rogue One. Jakimś dziwnym trafem w obu filmach po stronie Imperium czy Najwyższego Porządku są głównie biali mężczyźni (są ze dwa wyjątki w Przebudzeniu), podczas gdy rebelianci nie dość że pomieszani z tzw. obcymi gatunkami, to do tego ludzie są w całym przekroju rasowym. Z punktu widzenia świata przedstawionego nie ma to sensu poza jakimś prymitywną próbą przekazania widzowi, kto jest tu dobry, a kto zły. Bardzo mi się podobało co powiedział kiedyś Darth Alkern, że w tak różnorodnej galaktyce nie ma możliwości mówić w ogóle o rasizmie. A tutaj jest to jakaś wiadomość dla widza.
Nie mam nic do ról kobiecych, fajnie że widzimy Rey jako twarz nowych Gwiezdnych Wojen. Tylko nie mogę się oprzeć wrażeniu, że jej postać jest źle napisana, ma symptomy bycia Mary Sue, co najbardziej chyba się objawia w jej posługiwaniu się Mocą: do dziś mam nadzieję że jest to sugestia jej poprzedniego treningu i historii, którą zdradzą dopiero następne epizody. No i nie mogę się oprzeć wrażeniu, że Rey wszystko wychodzi głównie dlatego, że jest kobietą i tak chcieli twórcy, a nie dlatego że jest to dla tej postaci naturalne. Dobrze że chociaż w Before The Awakening jest kawałek historii wyjaśniający np. dlaczego Rey jest takim doskonałym pilotem i mechanikiem, ale to nie jest wiedza wyniesiona z filmu. Wystarczyłoby pokazać w jednej scenie, jak Rey ćwiczy na symulatorze, a już jej postać robi się o wiele bardziej przekonujaca. Ale nie, większość krytyki rozbija się w tym momencie o argumenty na poziomie "faceci mieli męskich bohaterów przez sześć filmów i nie mogą się pogodzić z tym że ich czas się skończył".
No a że tego typu dyskusja budzi w tym momencie dość mocne emocje wśród młodych ludzi, to jest to moim zdaniem mniej lub bardziej subtelne przepychanie przez Disneya polityki tożsamości i feminizmu trzeciej fali jako wzorca dla głównych bohaterów. A ja idę do kina na statki kosmiczne, wybuchy, miecze świetlne i muszę się z tym pierdolić.
Ostatnio zmieniony 21 gru 2016, 19:04 przez Lupus, łącznie zmieniany 1 raz.

Massny

Post autor: Massny » 21 gru 2016, 18:32

Amen.
Massny, Stalker from the Brotherhood of the Sith
"Life... death... the one is the same as the other" - Darth Kruhl

Awatar użytkownika
Alkern
Dark Lord

Post autor: Alkern » 21 gru 2016, 23:08

A ja uważam i zachęcam do tego pozostałych, by VII epizodu nie oceniać. Nie, póki nie pojawią się pozostałe dwa. Bo jak sam Mistrz Lupus łaskawy był zauważyć - nie znamy historii i nie widzimy pełnego obrazka, a wiemy doskonale, że tam jest więcej i to więcej zostanie dopiero odkryte.
Darth Alkern, Dark Lord of the Brotherhood of the Sith
"Only through hard work of others can we attain our dreams."

ODPOWIEDZ