Warszawska Noc Muzeów 2016

takie nasze ogłoszenia parafialne jacy to fajni jesteśmy i jakie to pomysły mamy
Awatar użytkownika
Alkern
Lord Honorowy
Posty: 2045
Rejestracja: 03 paź 2015, 18:03

Warszawska Noc Muzeów 2016

#1

Post autor: Alkern » 27 kwie 2016, 23:00

14 maja podczas tegorocznej edycji "Nocy Muzeów w Warszawie" o godzinie 20:00 odbędzie się pokaz walki mieczem świetlnym połączony z treningiem walki tą "elegancką bronią na bardziej cywilizowane czasy". Całość wydarzenia jest wynikiem zaproszenia ze strony Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie i odbędzie się na terenie uczelni, która mieści się przy ulicy Koszykowej 86. Jednocześnie jest to wynik współpracy Brotherhood of the Sith (w osobach Mrocznego Lorda Alkerna, Brata Mercera i Siostry Kallisty) ze szkołą walki mieczem świetlnym - Akademią SaberArts. Wsparcie zapewnili nam - ForceBlades (Brata Impusa) oraz niektórzy członkowie Bractwa (Lady Mirash, Mistrzyni Artharcen i Mistrza Lupusa) - którzy użyczą nam swoich mieczy świetlnych.

Poza pokazem planowana jest wspomniana lekcja walki mieczem świetlnym, jak również konkurs na jednoosobową choreografię. Poniżej zasady udziału:
 • 1. Każdy biorący udział będzie miał za zadanie przedstawić 20 sekundową, jednoosobową choreografię.
  2. Choreografie muszą być wykonane przy użyciu jednego miecza świetlnego (dwa miecze, miecze podwójne, etc. są niedozwolone aby choreografie były bardziej porównywalne).
  3. Choreografie muszą być wykonane przy użyciu miecza FX lub porównywalnego (produkcji m.in. polskiego ForceBlades, amerykańskiego Saberforge, licencjonowane Master Replicas, etc.). Jury ma prawo odmówić wykorzystania w choreografii miecza, który uzna za niezgodny z narzuconymi standardami.
  4. W razie nieposiadania własnego miecza przez osobę chcącą wziąć udział w konkursie, Brotherhood of the Sith (dzięki uprzejmości ForceBlades) zapewni nieodpłatny dostęp do broni.
  5. Najważniejsza jest płynność i efektywność choreografii, zgaśnięcie miecza w trakcie jej wykonywania nie będzie miało negatywnego wpływu na ocenę. Jest to konkurs umiejętności, a nie sprzętu. Negatywny wpływ będą miały natomiast uderzenia mieczem o ziemię, jako przejaw braku kontroli nad bronią.
Ponadto na naszym facebookowym fanpage'u ruszył konkurs fotograficzny o nazwie "Everyday Sith", którego zasady są następujące:
 • 1. Na adres konkurs@sith.pl przysyłacie wykonane przez siebie zdjęcie (w formacie .jpg lub .png) portretujące jak mogłoby wyglądać codzienne życie Sitha w naszym świecie.
  2. My publikujemy Wasze zdjęcia na naszym fanpage'u co najmniej raz dziennie w godzinach wieczornych.
  3. Zdjęcia mogą zostać poddane lekkiej obróbce - poprawienie ostrości, kontrastu, itp. jednak poza ewentualnym dodaniem efektu ostrza miecza świetlnego lub "sithowych oczu" rzeczywistość nie może zostać znacząco zmodyfikowana. W tym celu do maila zawierającego zdjęcie konkursowe należy dołączyć również zdjęcie kontrolne bez modyfikacji, przedstawiające tę samą scenę sfotografowaną nieco bardziej z boku (pod kątem około 15-30°). Zdjęcie kontrolne nie zostanie opublikowane i będzie dostępne jedynie do wglądu Jury. Maile niezawierające dwóch zdjęć będą kasowane bez dalszego zagłębiania się w ich treść.
  4. Jedna osoba może przysłać dowolną ilość prac konkursowych.
  5. Termin nadsyłania prac mija 15 maja o godzinie 12:00. Tego samego dnia wieczorem nastąpi ostatnia publikacja zdjęć na fanpage'u.
  6. Ogłoszenie wyników nastąpi najpóźniej 20 maja wieczorem.
  7. Ilość "lajków", udostępnień, itp. nie stanowi głównego kryterium oceny prac - liczą się przede wszystkim pomysł i humor. Jeśli jednak Jury nie będzie potrafiło rozstrzygnąć ewentualnego remisu, może sięgnąć po argument jakim jest 'głos fanów'.
Darth Alkern, Lord of Rage from the Brotherhood of the Sith
"Only through hard work of others can we attain our dreams."

Awatar użytkownika
Alkern
Lord Honorowy
Posty: 2045
Rejestracja: 03 paź 2015, 18:03

Warszawska Noc Muzeów 2016

#2

Post autor: Alkern » 13 maja 2016, 19:34

PLAN WYDARZENIA - Miecze Świetlne w Noc Muzeów

20:00 - 20:30 20:30 - 20:40
 • Będzie miał miejsce pokaz naszej choreografii walki.
20:45 - 21:30
 • Odbędzie się trening walki mieczem świetlnym prowadzony przez Mistrza Akademii SaberArts. Będzie trochę podstaw dla osób nie mających wcześniej styczności z tą elegancką bronią, ale również nie zabraknie efektownych technik, które powinny przypaść do gustu nawet bardziej zaawansowanym.
o 21:00
 • Rozpocznie się konkurs choreografii solowej posługiwania się mieczem świetlnym, którego zasady znajdziecie powyżej. Główną nagrodą w konkursie będą koszulki, których sponsorem jest producent - firma chrum.com.
Dalszy rozkład imprezy uzależniony będzie od ilości chętnych do wzięcia udziału w konkursie, jednak z pewnością będzie czas na zdjęcia, ponownie pokażemy naszą choreografię oraz jeśli znajdą się osoby chętne, to również powtórzymy trening walki mieczem świetlnym. Jednak timing tej części będzie bardziej ruchomy.

Do zobaczenia!
Darth Alkern, Lord of Rage from the Brotherhood of the Sith
"Only through hard work of others can we attain our dreams."

Awatar użytkownika
Kallista
Posty: 430
Rejestracja: 05 kwie 2016, 08:53
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Kontakt:

Re: Warszawska Noc Muzeów 2016

#3

Post autor: Kallista » 15 maja 2016, 16:17

www.youtube.com/watch?v=WtA-dsVYALg

A oto i filmik z naszego pokazu :D
Kallista Diune, Fugitive from the Brotherhood of the Sith.
It matters not who I am. My power is all that concerns you. - Marka Ragnos

ODPOWIEDZ