Miecz świetlny podwójny - WIP

Miejsce na fanfiki, cosplay, modele i inną twórczość inspirowaną Gwiezdnymi wojnami.
Awatar użytkownika
Arakh
Apprentice

Miecz świetlny podwójny - WIP

Post autor: Arakh » 09 cze 2017, 01:03

Ave Wam Siostry i Bracia,

Jako, że już oficjalnie rozpocząłem swoją przygodę z Sithami, warto wzbogacić się o coś, co namacalnie będzie świadczyło o mojej przynależności tamże. I nie chodzi tu o koszulkę (choć i ona byłaby muy muy spoko ;) ).

Ogólnie, zaczynając od początku - jako, żem również Mando - "na służbie" wyglądam tak:

Obrazek

(Uprzedzając fakty dot. mojej biografii, która już jest w większości gotowa - Arakh jest Mandaloriańskim katem, przy okazji miłującym szalone eksperymenty techniczne).

Do tego ubranka (nie będę się nad nim specjalnie rozwodził, ale mogę dopowiedzieć, że aktualnie jest dostosowywane pod kątem Official Membera Mandalorian Mercs) chciałbym dokonstruować miecz świetlny. Mando (zwykle Mando-Jedi, niezbyt lubiani w środowisku :P ) używają czasem mieczy świetlnych, jednak w większości przypadków noszą je u pasów w charakterze trofeów. Ja chciałbym, by moja postać posiadała miecz świetlny w stanie "czynnym".

W lokalnym (warszawskim) antykwariacie udało mi się wypatrzeć do kupienia hasbrowski podwójny miecz świetlny sprzed prawie 20 lat, który postanowiłem wykorzystać jako bazę do mojej konstrukcji. Jest to miecz podwójny z "ostrzami" wysuwanymi teleskopowo. W czasie wymiany śrub (z tych o łebkach pod śrubokręty trójkątne na te z łebkami pod śrubokręty krzyżakowe i płaskie) okazało się, że miecz posiada również czujnik przeciążeniowy oraz głośnik, więc po podłączeniu do źródła zasilania powinien wydawać jakieś dźwięki przy poruszaniu nim. Tego jeszcze nie sprawdzałem, muszę kupić odpowiednie baterie.

Rękojeść miecza ze zdemontowanymi absurdalnymi "ostrzami" wygląda tak:

Obrazek

"Zboczenie zawodowe" z Mandalorian Mercs nakazuje, by wszystkie otwory na śruby zostały zasklepione - miecz mój posiada łącznie 15 takich otworów + klapkę na wsadzenie baterii + klapki inspekcyjne żarówek + dyskretną kratkę głośnika... Paprania się z tym byłoby mnóstwo, wpadłem więc na pomysł, by rękojeść troszkę przemalować (czarne obręcze zrobić srebrne, metaliczne) i owinąć poszczególne jej części paskami skaju, tak, by przypominała bardziej rękojeść noża. Paski można zdjąć, jeśli zajdzie potrzeba inspekcji wnętrza rękojeści ;)

Poza tym muszę dorobić jakieś gustowne mocowanie do pasa, ale właśnie - czy tak duży miecz w stanie spoczynkowym nosi się u pasa, czy też na plecach (a może dowolnie)? Przyznam się, że już nie pamiętam, jak np. Darth Maul rozwiązał tę kwestię. Z góry przepraszam za noobowe pytanie, ale wolę wprost zasięgnąć języka ;)

Czytałem w którymś z tematów, że ostrza można wytworzyć ze zwiniętego celofanu - są jeszcze jakieś (w miarę tanie) propozycje? Równo tydzień temu wpadłem na sprytny pomysł, który, jeśli zadziała, powinien tak zmanipulować optykę miecza, by jego końcówka świeciła się prawie na równi z początkiem... Ale do tego muszę jeszcze wykonać parę testów ;)

Pierwszym testem zaś będzie uruchomienie miecza, sprawdzenie jego układu elektrycznego oraz sprawności fabrycznych żarówek przy zastosowaniu czerwonych filtrów na wyjściu (filtry najpewniej w tym samym odcieniu, co szybka zewnętrzna wizjera mojego hełmu). Jeśli będzie kiepsko, wymienię każdą żarówkę w mieczu na pakiety diod LED o dużym strumieniu światła. Będzie termicznie lepiej, a emisyjnie... Będzie ciekawie :D

Dlaczego miecz podwójny? Po pierwsze - bo po prostu tylko taki był, po drugie - miałem okazję walczyć mieczem pojedynczym, i dosyć szybko przegrałem (ten, który mnie wtedy "ubił", to chyba był nawet Lord Alkern, ale mogę się mylić), po trzecie - bardzo dawno temu trenowałem japońską walkę przy pomocy długiego kija; nie był to bokken, było to coś innego (nazwa mi uciekła z pamięci), w każdym razie był to obiekt symetryczny, z mieczy bardzo przypominający podwójny miecz świetlny. Symetria obciążeń, solidna przeciwwaga... To pamiętam z walk kijem; może uda mi się uzyskać podobne właściwości przy używaniu miecza podwójnego ;)
Arakh, Apprentice from the Brotherhood of the Sith
I contribute to the cause in my own way. Finding the source of the so-called Force talents will be the key to negating them — or replicating them - Antos Wyrick, Dr Demagol

Awatar użytkownika
Kas'sil'arani
Lady Honorowa

Re: Miecz świetlny podwójny - WIP

Post autor: Kas'sil'arani » 09 cze 2017, 01:17

Arakh pisze: "na służbie" wyglądam tak [obrazek]
Fajny beskargam :)
Arakh pisze: już nie pamiętam, jak np. Darth Maul rozwiązał tę kwestię. Z góry przepraszam za noobowe pytanie, ale wolę wprost zasięgnąć języka ;)
http://databank.501st.com/databank/Costuming:SL-Maul
Jak widać miał zaczep z jednej strony. Popatrz jeszcze na polskim forum 501.
Arakh pisze:Czytałem w którymś z tematów, że ostrza można wytworzyć ze zwiniętego celofanu
Ja wiem, że celofan to się wkłada do środka rurki z pleksi, ale więcej to Brat Impus mógłby powiedzieć.
Arakh pisze: bardzo dawno temu trenowałem japońską walkę przy pomocy długiego kija; nie był to bokken, było to coś innego (nazwa mi uciekła z pamięci), w każdym razie był to obiekt symetryczny, z mieczy bardzo przypominający podwójny miecz świetlny
Jo albo Bo. Bo jest jeszcze dłuższy, Jo troszkę dłuższy od bokkena. Ja mam kija od szczotki :D
Kas'sil'arani, Lady of Darkness

Awatar użytkownika
Ahriman'sabaoth
Lord Honorowy

Post autor: Ahriman'sabaoth » 09 cze 2017, 08:05

Ja nie widzę zdjęć. Nie można ich normalnie wkleić w widomość?
Jestem, który jestem.

Awatar użytkownika
Kas'sil'arani
Lady Honorowa

Post autor: Kas'sil'arani » 09 cze 2017, 08:38

Można, Lordzie, już poprawiam.
Oto cały strój Maula:
Maul.jpeg
Maul.jpeg (40.33 KiB) Przejrzano 3764 razy
A tutaj przypięcie na miecz, czyli nosił faktycznie na pasku:
Lightsaberclip.jpg
Lightsaberclip.jpg (13.99 KiB) Przejrzano 3764 razy
Inna sprawa, na ile jest to praktyczne. Gdybym ja miała Exarowy tak nosić, to by mi pasek zjechał.

Awatar użytkownika
Ahriman'sabaoth
Lord Honorowy

Post autor: Ahriman'sabaoth » 09 cze 2017, 09:08

Kass, Ty akurat w treści dałaś linka więc mogłem go sobie kliknąć i obejrzeć redneka z rogami. ;)
Bardziej chodziło mi o wiadomość nowego kolegi.
Jestem, który jestem.

Awatar użytkownika
Kas'sil'arani
Lady Honorowa

Post autor: Kas'sil'arani » 09 cze 2017, 09:12

Ahriman'sabaoth pisze:Kass, Ty akurat w treści dałaś linka więc mogłem go sobie kliknąć
:D To tak na wypadek, gdyby komuś nie otwierało strony ze względów bezpieczeństwa (jak mnie nie wpuszcza na https://starwars.pl/)

Awatar użytkownika
Arakh
Apprentice

Post autor: Arakh » 09 cze 2017, 19:07

Hm, wklejałem zdjęcia przy pomocy [img], mogę dać również klasyczne linki:
Ubiór "służbowy":
http://i.imgur.com/HRvyEM2.jpg
Rękojeść:
http://i.imgur.com/dlJ4U3G.jpg
I contribute to the cause in my own way. Finding the source of the so-called Force talents will be the key to negating them — or replicating them - Antos Wyrick, Dr Demagol

Awatar użytkownika
Zveris
Apprentice
Kontakt:

Post autor: Zveris » 09 cze 2017, 19:11

Następnym razem najlepiej wrzucaj jako załącznik, wtedy każdy będzie mógł zobaczyć ;)
Zveris, Warlock and Warmaster from the Brotherhood of the Sith
“Evil is a word used by the ignorant and the weak. The dark side is about survival. It”s about unleashing your inner power. It glorifies the strength of the individual.” Darth Zannah

Awatar użytkownika
Arakh
Apprentice

Post autor: Arakh » 09 cze 2017, 19:16

OK, w porządku, już odnalazłem, co i jak :mrgreen:
(To pierwsze forum obsługujące załączane pliki, z którego korzystam, więc z góry przepraszam za początkowe niedogodności).
Załączniki
IMG_8980.JPG
Ubiór "służbowy"
IMG_9378.JPG
Rękojeść miecza

Awatar użytkownika
Zveris
Apprentice
Kontakt:

Post autor: Zveris » 09 cze 2017, 19:18

Kwestia tego, że nie które firmy blokują pewne portale przez co nie wyświetlają się obrazki. Wrzucając tu fotki unikamy tego problemu ;)
Zveris, Warlock and Warmaster from the Brotherhood of the Sith
“Evil is a word used by the ignorant and the weak. The dark side is about survival. It”s about unleashing your inner power. It glorifies the strength of the individual.” Darth Zannah

ODPOWIEDZ