LOJALNOŚĆ - siła czy zguba Bractwa Sithów?

Awatar użytkownika
Ahriman'sabaoth
Lord Honorowy
Posty: 1292
Rejestracja: 03 paź 2015, 20:54

Re: LOJALNOŚĆ - siła czy zguba Bractwa Sithów?

#11

Post autor: Ahriman'sabaoth » 30 maja 2017, 14:05

Sith jako jednostka (jeżeli tę jednostkę definiujemy jedynie poprzez bycie Sithem) dla mnie jest niewiele warty. Egocentryczny burak, z gruntu skazany na niepowodzenie, bo działające wbrew naturze i logice ewolucji.
"Sithowa teokracja" to natomiast godna starań idea, ale jak każda idea, tak i ta łatwo może zamienić się w karykaturę samej siebie. Dlatego Sith sprzyjający tej doktrynie powinien trenować samodyscyplinę i samoograniczenie.
Wyrżnięcie wszystkich mi podobnych światopoglądem nieuchronnie zwiastuje koniec w nudzie, marazmie i nieszczęściu ;)
Jestem, który jestem.

Awatar użytkownika
Gorthuar
Lord
Posty: 598
Rejestracja: 03 paź 2015, 19:18

Re: LOJALNOŚĆ - siła czy zguba Bractwa Sithów?

#12

Post autor: Gorthuar » 31 maja 2017, 18:46

Darth Alkern pisze:
Lord Gorthuar pisze:Lojalność za to nie pozwala na wciąganie w wewnętrzne rozgrywki pomiędzy Sithami czynnika zewnętrznego (...)
Pierwszy nowy głos w dywagacjach. Pierwszy, który nie powtarza jak echo moich myśli... Mam jednak pytanie jak się do tego ma na przykład walka o wpływy wśród Mandalorian, albo lepiej - w Imperium? Rozumiem, że przywiezienie Mando na Korriban to czyn wybitnie karygodny, ale czy dajmy na to budowanie własnej siatki wywiadowczej i jednoczesne niszczenie tej, którą zbudował Szef Wywiadu celem przejęcia jego stanowiska to czyn godny pochwały i naśladownictwa?
Wszystko zależy od tego, jak układa się relacja między Sithem, całym Bractwem, a osobą/organizacją zewnętrzną. Jeżeli wystawimy innego Sitha jakiemuś Jedi, ale równocześnie upewnimy się, że wstręciuch ten nie zagrozi Zakonowi Sithów jako całości, to jest to działanie dopuszczalne. Jeżeli Mandalorianie mają nas za wielkiego wodza, a Moffowie jedzą z ręki, wszystko nadal jest ok. Tak długo jak Sith pozostaje stroną dominującą w relacji z czynnikiem zewnętrznym, nie mówimy o zewnętrzności.


Gorthuar Ventress, Lord of Vengeance from the Brotherhood of the Sith
"UNLIMITED POWER!" - Darth Sidious

Awatar użytkownika
Alkern
Lord Honorowy
Posty: 2062
Rejestracja: 03 paź 2015, 18:03

Re: LOJALNOŚĆ - siła czy zguba Bractwa Sithów?

#13

Post autor: Alkern » 01 cze 2017, 00:26

Widzisz bracie - skupiłeś się na rozwinięciu w miarę oczywistego aspektu, a całkowicie pominąłeś ten element mojego pytania, który mówi, że takie walki pomiędzy członkami Bractwa to potencjalnie szybka droga do choćby utraty wpływów, a w efekcie zmniejszenia naszej potęgi...
Darth Alkern, Lord of Rage from the Brotherhood of the Sith
"Only through hard work of others can we attain our dreams."

Awatar użytkownika
Gorthuar
Lord
Posty: 598
Rejestracja: 03 paź 2015, 19:18

Re: LOJALNOŚĆ - siła czy zguba Bractwa Sithów?

#14

Post autor: Gorthuar » 01 cze 2017, 15:45

To jest niestety ryzyko nierozerwalnie powiązane z naturą Sithów. Ale tutaj pewną instytucją stabilizującą są wszyscy wyżsi rangą od przykładowego Sitha psującego Wywiad. Jeżeli zwierzchnicy uznają, że jego działania się bronią, że jego nowa siatka jest sprawniejsza od poprzedniej, to sława mu i chwała. Jeżeli okaże się, że jednak z jego działań nie ma korzyści, to kaplica. Odgórną interwencję można też przeprowadzić wcześniej, jeszcze zanim przykładowy Wywiad popsuje dokumentnie. Wszystko to kwestia indywidualnych przypadków i tego jak rokują jakie działania.

Mroczny Lord patrzy na ręce Lordom, Lordowie Mistrzom, Mistrzowie Manipulatorom i tak dalej, więc łańcuszek ubezpieczająco-kontrolny mamy niezły. W każdej chwili ktoś wyżej psujnikowi Wywiadu może powiedzieć "sprawdzam" a potem stwierdzić, że ten sięga po coś, co mu się nie należy. Jeżeli ma przy tym poparcie sobie równych, lub własnych przełożonych, to go zapakują do takiego cylindra, co to je Gandalf z Gediusem na Ziost trzymali, powsadzają rurki w uszy, do nosa, powbijają przez skórę, i z głowy.


Gorthuar Ventress, Lord of Vengeance from the Brotherhood of the Sith
"The Dark Side is strong in me, for I am Sith!" - Asajj Ventress

ODPOWIEDZ