Czemu akurat 16 lat?

Najlepsze miejsce na pytania związane z Bractwem Sithów.
Awatar użytkownika
Blain Avol

Czemu akurat 16 lat?

Post autor: Blain Avol » 23 gru 2017, 20:39

Wiem, że może to jest troche dziecinne pytanie, ale się zastanawiałam czemu, aby dołączyć do Bractwa trzeba mieć ukończone 16 lat? Rozumiem... Sithowie, ich filozofia itd. Jednak czemu osoby młodsze (przynajmniej te rok młodsze) nie mogą również dołączyć? No chyba, że jest jakiś bardzo konkretny powód to w tedy na pewno zrozumeim.
Ten kto błaga o litość, jest zbyt słaby, aby na nią zasługiwać

Awatar użytkownika
Mercer
Master

Re: Czemu akurat 16 lat?

Post autor: Mercer » 23 gru 2017, 21:55

O ile dobrze pamiętam jakąś rozmowę jest to wiek, od którego można dysponować własnymi środkami pieniężnymi, czyli wchodzi temat składek.

Drugim powodem jest pewien stopień "ogarnięcia" człowieka.
Mercer Ethirian, Master and Lore Master from the Brotherhood of the Sith
The darkness has eyes and ears. And, sometimes, lightsabers.

Awatar użytkownika
Lupus
Lord

Post autor: Lupus » 23 gru 2017, 22:53

Blain Avol pisze:No chyba, że jest jakiś bardzo konkretny powód to w tedy na pewno zrozumeim.
Pojawia się minimalny poziom szacunku do siebie i innych by pisać bez błędów ortograficznych.
Lupus, Lord of Wrath and Chancellor of the Brotherhood of the Sith
"Even the truth has its uses." - Darth Krayt

Awatar użytkownika
Mal
Master

Post autor: Mal » 24 gru 2017, 12:33

Lupus pisze:Pojawia się minimalny poziom szacunku do siebie i innych by pisać bez błędów ortograficznych.
A przynajmniej jest to nasze pobożne życzenie...

Chodzi o pewną "dojrzałość", odpowiedzialność. Dołączając do Bractwa bierzesz na siebie pewne obowiązki - żeby im sprostać musisz mieć
a) trochę czasu
b) trochę więcej rozumu niż przeciętny gimnazjalista czy kto to tam teraz jest
c) trochę życiowego ogarnięcia się, wzięcia odpowiedzialności za to, do czego się zgłosiłeś

Ta minimalna granica jest i tak nakreślona z dużym marginesem, bowiem doświadczenie uczy, że osobom w tym wieku trudno wykrzesać z siebie coś więcej niż słomiany zapał.
Myślę, że taki naprawdę ogarnięty 15-latek, przy odpowiednim przedstawieniu sprawy i przemyślanym zgłoszeniu miałby szanse na przyjęcie, natomiast jeszcze się taki nie trafił...
Mal'Vaarma, Master from the Brotherhood of the Sith
"Nie wszystko można załatwić, ucinając głowę temu, z kim akurat się nie zgadzasz" /T. Pacyński, Sherwood/

Awatar użytkownika
Alkern
Lord Honorowy

Post autor: Alkern » 24 gru 2017, 14:27

Blain Avol pisze:(...) czemu, aby dołączyć do Bractwa trzeba mieć ukończone 16 lat? (...) czemu osoby młodsze (przynajmniej te rok młodsze) nie mogą również dołączyć? (...)
Gdzieś musieliśmy postawić granicę. Wiek 16 lat został ustanowiony między innymi ze względu na poniższe powody:
- Od osiągnięcia rangi Akolity Bractwo pobiera od swych członków składki potrzebne na opłacenie serwera, domeny, etc. i wiek 16 lat jest momentem, gdy młodzież może w miarę dowolnie dysponować swoimi pieniędzmi (mowa o kieszonkowym) i choć prawnie ten wiek jest wcześniej, to poza prawnymi braliśmy pod uwagę aspekty społeczne.
- Jak zostało powiedziane wcześniej, do Bractwa nie przyjmujemy osób nie potrafiących się wysłowić i myśleć logicznie, choć tu zdecydowanie ciężko postawić granicę wieku, bo w swoim życiu spotkałem dzieciaki w wieku 13 lat, które uczęszczały na wykłady na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego i doskonale rozumiały omawiane zagadnienia oraz ludzi w wieku 35 lat, dla których myślenie stanowiło większy wysiłek niż "spacer farmera".
- Ostatni, ale w zasadzie najważniejszy argument: aktualna średnia wieku członków Bractwa oscyluje w okolicy 30 lat, część naszego forum jest zamknięta dla osób z zewnątrz, toczymy rozmowy na różne tematy i nie chcemy mieć przejść z rodzicami, którzy uznają, że nasze towarzystwo jest nieodpowiednie dla ich pociech.

Podsumowując - trzeba było postawić granicę i wiek 16 lat pasował nam jako wstępne sito, jednak nie ma ostrych warunków wskazujących ten konkretny etap rozwoju człowieka.

Natomiast Twoje pytanie oraz forma jego zadania pozwalają wierzyć, że stanowisz wyjątek od reguły i mając (zakładam) 15 lat jest szansa, że jesteś typem osoby, która się odnajdzie w naszym towarzystwie, więc wyślij zgłoszenie do Akademii, przejdź nasze szkolenie i wtedy ostatecznie udowodnisz swą wartość. ;)
Darth Alkern, Lord of Rage from the Brotherhood of the Sith
"Only through hard work of others can we attain our dreams."

Awatar użytkownika
Blain Avol

Post autor: Blain Avol » 25 gru 2017, 17:43

[/quote] Natomiast Twoje pytanie oraz forma jego zadania pozwalają wierzyć, że stanowisz wyjątek od reguły i mając (zakładam) 15 lat jest szansa, że jesteś typem osoby, która się odnajdzie w naszym towarzystwie, więc wyślij zgłoszenie do Akademii, przejdź nasze szkolenie i wtedy ostatecznie udowodnisz swą wartość. ;)[/quote]

Nie mam 15 lat tylko 12 i pół, ale dziękuję, że uważasz ,,jestem wyjątkiem od reguły".
Ostatnio zmieniony 27 gru 2017, 12:28 przez Blain Avol, łącznie zmieniany 1 raz.
Ten kto błaga o litość, jest zbyt słaby, aby na nią zasługiwać

Awatar użytkownika
Ahriman'sabaoth
Lord Honorowy

Post autor: Ahriman'sabaoth » 27 gru 2017, 08:41

Nie słuchaj ich, kręcą. Mówiąc wprost - przychodzisz do BotS, żeby zapierd...ać. A zgodnie z dyspozycją art. 190. § 2 kodeksu pracy, zabronione jest zatrudnianie osoby, która nie ukończyła 16 lat.
Jestem, który jestem.

Awatar użytkownika
Mal
Master

Post autor: Mal » 27 gru 2017, 08:59

No i masz prawdziwą odpowiedź ;)
Mal'Vaarma, Master from the Brotherhood of the Sith
"Nie wszystko można załatwić, ucinając głowę temu, z kim akurat się nie zgadzasz" /T. Pacyński, Sherwood/

ODPOWIEDZ